10-miliónová slovenská zostava: Túto XI spája jedna skutočnosť!

To, že všetci kvalitnejší futbalisti zvyčajne opúšťajú “horšiu” ligu, aby sa dostali do nejakej lepšej, kde môžu herne rásť, je známa vec. Deje sa to aj slovenským futbalistom, keďže ani naša najvyššia súťaž nie je dosť atraktívna na to, aby v nej zotrvali. Mnohí pritom neurobia zásadný skok, ale len “malý”. Zamieria do susedného Česka.

Táto skutočnosť jasne demonštruje, že u nášho severozápadného suseda majú hráči lepšie podmienky. Pritom práve česká liga patrí medzi súťaže, kde je na dnešné pomery veľmi málo legionárov.

V mnohých európskych krajinách majú už dokonca prevahu alebo sa ich počet blíži k 50%, no v Česku je ich v sezóne 2021/22 len 102, čo je 23,4%! Z toho je presne tretina (a teda 34) zo Slovenska. Nasledujú deviati Brazílčania, po päť hráčov z Nigérie a Francúzska, ostatné národy majú maximálne trojčlenné zastúpenie.

My sme práve z tých 34 slovenských legionárov hrajúcich “za riekou Morava” vytvorili TOP jedenástku. Jej hodnota je podľa Transfermarkt slušných 10,05 mil. €. Pre porovnanie, jedenásť najcennejších Slovákov vo Fortuna lige (a to bez ohľadu na ich posty), má hodnotu približne 6 mil. €.

Ideálna XI Slovákov v českej Fortuna lige:

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter