11-ročné dievča zariadilo získanie otca do tímu Minnesoty!

NHL píše rôzne príbehy, ale tento je skutočne dojemný. V posledný deň prestupového termínu, mal z výmeny určite najväčšiu radosť Jordan Leopold a vďačí za to svojej jedenásťročnej dcérke Jordyn.

Ručne napísaný list 11-ročnej Jordyn sa vynoril krátko po tom, ako bol obranca Columbusu vymenený do Minnesoty za Justina Falka a výber v 5. kole tohtoročného draftu.

Napriek tomu, že Leopold vyštudoval v Minnesote univerzitu a žije tam jeho rodina, za Wild nikdy nenastúpil. Odlúčenie od otca niesla jeho rodina veľmi ťažko, preto sa malá Jordyn rozhodla napísať list trénerom Minnesoty, či by nemohli v prestupovom termíne získať jej otca z Columbusu. Podarilo sa!

list jordyn leopold

“Otec sa bez rodiny cíti osamelý, som bez neho úplne stratená. Celá rodina bývame v Minnesote a otec chýba i mojej mame, mojim dvom sestrám a bratovi. Ocko má v tíme prevažne mladých spoluhráčov, naviac ani moc nehrá. Trvá to už od novembra a takto to už ďalej nechceme nechať,” píše v liste Jordyn, v ktorom hovorila i za svoju celú rodinu.

“Minnesota nevyhráva moc zápasov a vás, milí tréneri, to určite štve. Ale váš tím potrebuje nejakých iných obrancov. Mohli by ste prosím, prosím, prosím, požiadať Blue Jackets o výmenu?”, pýtala sa malá Jordyn.

Mama o tom nevedela

Jej matka Jamie o liste najskôr nevedela, keď to neskôr zistila, uverejnila ho na sociálnej sieti Facebook. “Nevedela som, že to napísala. Niekedy v januári som to dala na facebook a ukázala svojim kamarátom a rodine. Každý mi na to povedal: pošli to ďalej, určite to pošli! Pravdupovediac som dlho váhala, či to mám urobiť, pretože Columbus máme radi a nechceli sme tým nikoho naštvať. Ale moja dcéra chcela proste mať svojho otca doma..”

Jordan Leopold v NHL debutoval v októbri 2002. Od tej doby obliekal dresy Calgary, Colorada, Floridy, Pittsburghu, Buffala, St. Louis, Columbusu a Minnesota bude jeho ôsmym tímom. Spolu odohral 718 zápasov, v ktorých strelil 67 gólov a pridal 163 asistencií.

 

zdroj: nhl.com, foto: Minnesota Wild – official FB page