16-ročný Slovák preráža vo veľkoklube: Jakub, držíme ti palce!

Dobrých správ o úspechoch našich mladých nádejí nikdy nie je dosť. V ostatnom čase nám robia veľkú radosť mnohí talentovaní hokejisti, no aj na futbalových trávnikoch máme zaujímavé mladé postavy. Jednou z nich je aj stále len 16-ročný odchovanec košického futbalu Jakub Vinarčík (nar. 11. júla 2005).

Mladý slovenský brankár zamieril v lete z Košíc do akadémie Juventusu, kde má možnosť trénovať a napredovať v modernom prostredí. Možno v to ani on sám neveril, no takmer okamžite sa stal jednotkou v tíme do 17 rokov. A to v konkurencii domácich brankárov rozhodne nebolo jednoduché. Po 21. kole má na konte už sedemnásť štartov a spoločne so svojimi spoluhráčmi je v hre o postup do celoštátneho finále.

Vzhľadom na veľké vzdialenosti sa hrá v Taliansku vo vekovej kategórii U17 v skupinách A, B a C. Z každej postupujú dvaja do finálového turnaja, tímy na 3.-5. mieste smerujú do predkola. Juve U17 je tri kolá pred koncom skupiny A na 3. mieste so stratou dvoch bodov na Genou. Avšak, aj vďaka Vinarčíkovi sa môže tím pochvaliť najlepšou defenzívou v súťaži (21 zápaspv, 20 inkasovaných gólov).

Jakub je zároveň aj slovenskou jednotkou vo vekovej kategórii U17, ktorá je v hre o postup na európsky šampionát v tejto vekovej kategórii.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jakub Vinarčík (@jakub_vinarcik)

Zdroj: Transfermarkt (1) (2) | Foto: Instagram/Jakub_vinarcik