18-ročný hráč má bizarné meno: Vo svete však zďaleka nie je jediný!

Všetci sa musíme nejako volať, že? Niektoré mená či priezviská nie sú úplne ideálne, ba priam smiešne, no musíme s nimi žiť. Veľmi špecifické je ale meno 18-ročného peruánskeho mládežníckeho reprezentanta.

Stredopoliar pôsobiaci v druhej najvyššej peruánskej lige hrajúci za klub Unión Comercio nemá nijak zvláštne priezvisko Jimenez Lopez. Avšak len rok po jednom z najväčších teroristických činov v dejinách ľudstva mu avšak dali jeho rodičia krstné meno Osama Vinladen, ktoré sa nápadne podobá menu teroristického vodcu Usámu Bin Ladina. Navyše, v španielčine, resp. v niektorých juhoamerických “dialektoch” španielčiny sa má “Vinladen” čítať ako Binladen.

Vo svete však nie je zďaleka jediným hráčom s kontroverzným menom, veď 27-ročný mnohonásobný reprezentant Pakistanu sa volá Saddam Hussain, čo však v tejto oblasti nie je až takým bizarom. Peruáncovi oveľa viac konkuruje 20-ročný Brazílčan s menom Marx Lenin, ktorý pred pár dňami navyše prestúpil do druholigového ruského klubu Akron Togliatti.

Zdroj: Givemesport.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter