195 zápasov a konečná: Hviezda Leicestru potvrdila zmenu dresu!

Leicester sa po senzačnom triumfe v sezóne 2015-16 pravidelne umiestňoval v lepšej polovici tabuľky Premier League a hoci také boli i ciele v sezóne 2022-23, klub nečakane zostúpil.

Dá sa očakávať, že jeho kabínu opustí hneď niekoľko hráčov, o čom sme písali. Prvý už svoj odchod oficiálne potvrdil. Belgický reprezentant Youri Tielemans mal zmluvu len do konca tejto sezóny a aktuálne je isté, že k dohode o predĺžení spolupráce nedôjde.

„Drahí fanúšikovia Leicesteru, po nádherných štyri a pol rokoch, počas ktorých som neskutočne vyzrel, sa s týmto úžasným klubom lúčim. Vaša vrelosť a vášeň si ma získali hneď od prvého momentu, keď som vstúpil na trávnik. Výhry, láska, nádej a dokonca aj porážky, spoločne sme zažili veľa zvláštnych momentov. Navždy budem vďačný za Vašu podporu. Ďakujem predsedovi a majiteľovi, vedeniu, ďalším zamestnancom, spoluhráčom a fanúšikom za to, čo dali mne a mojej rodine. Toto nie je zbohom, ale srdečná rozlúčka,” povedal 26-ročný stredopoliar po 195 dueloch za Leicester.

Hráč už má mať niekoľko ponúk, zatiaľ však oficiálne potvrdené nie sú. Hovorí sa o zaújme vrámci Premier League (Arsenal, Tottenham), no aj z ďalších krajín. V hre môže byť návrat do Monaca či presun do rímskeho AS.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Youri Tielemans (@youritielemans)

Zdroj: Sky Sports | Foto: Instagram