2019/20: TOP5 pozitívnych prekvapení z TOP5 európskych líg!

Sezóna 2019/20 má za sebou viac než dve tretiny a to znamená, že pomaly ale isto sa bude bilancovať. Negatívnych prekvapení je naprieč TOP ligami neúrekom, veď takpovediac drvivá väčšina gigantov má čo naprávať. To však zúžitkovali nasledovné celky.

Tie veľmi dobre využívajú horšiu formu Manchestru United, Chelsea, Arsenalu, Tottenhamu, Neapolu, AS Rímu, AC Milána, Atlética Madrid, Valencie a ďalších. Ktoré celky to sú?

Sheffield United

Tento nováčik Premier League sa vrátil medzi domácu elitu po viac ako desaťročí v roli kandidáta na zostup. Namiesto toho sa stále drží na pozíciach zaručujúcich miestenku do pohárovej Európy. Aktuálne je síce Sheffield ôsmy, no ak zvládne dohrávku, preskočí Tottenham, Wolverhampton aj Manchester United. Bez šance nie je ani na účinkovanie v Lige majstrov! 

Leicester City

Na rozdiel od sezóny 2015/16 to tentokrát zázračná jazda za titulom nie je, no druhá účasť v Lige majstrov je viac než len reálna. Ešte pred pár kolami bojoval s Manchestrom City o druhé miesto, niekoľko strát ho však odsunulo na neohrozenú tretiu priečku. Desať kôl pred koncom Premier League má 8-bodovú rezervu na tímy bojujúce o TOP 4.

Getafe CF

V uplynulej sezóne sa senzačne tento tím umiestnil na 5. mieste v La Lige, pričom Liga majstrov mu unikla len o dva body. Že to nebola náhoda nás presviedča Getafe opäť. Po 26. kole je na 4. mieste, pričom je bod za Sevillou a bod pred Atléticom Madrid. Ako bonus si veľmi dobre vedie aj v Európskej lige, kde na úkor Ajaxu postúpilo už do osemfinále.

SS Lazio

Rímsky celok je relatívne pravidelný účastník pohárovej Európy, predovšetkým však Európskej ligy. V nej sa Rimanom tento rok nezadarilo, čo sa o ich pôsobení v Serie A nedá povedať. Po 26. kole sú dokonca na jej čele, pričom v  ostatných 21 kolách neprehralo a prešlo nimi s úchvatnou bilanciou 17-4-0. Juventus aj Inter Miláno síce majú nejaký ten zápas k dobru, no šanca na titul je reálna. A o účasti v Lige majstrov netreba pochybovať už vôbec, veď na piaty AS Rím má Lazio 17-bodový náskok.

RB Lipsko

Jesenný majster Bundesligy sa síce po menších nezdaroch zošuchol za Bayern na druhé miesto, no kompenzáciou je zase triumf na pôde Tottenhamu a nakročenie medzi najlepšiu osmičku v Lige majstrov. Minulosezónny bronz v Bundeslige sa síce javil ako zázračný, no v silách Lipska je evidentne ešte viac. Počas tejto sezóny dokázalo Lipsko napríklad deväťkrát v rade streliť v nemeckej lige aspoň tri góly, čo sa nikdy nikomu nepodarilo. Za Bayernom, s ktorým oba zápasy v aktuálnej sezóne remizovalo, stráca desať kôl pred koncom len tri body. Dokáže ukončil nadvládu Bayernu rovnako, ako dokázalo pred pár rokmi AS Monaco odstaviť v Ligue 1 neohroziteľné PSG?

Timo werner

Foto: Twitter