3 hviezdy, 100 miliónov eur: Ktorých hráčov kúpi Arsenal toto leto?

Dostanú spomínané hviezdy Arsenal späť do boja o TOP 4 v Premier League? Sezóna 2019/20 bola pre The Gunners katastrofou. V tabuľke skončili na 8. priečke, v Európskej lige vypadli už v šestnásťfinále a azda jedinou náplasťou na všetok neúspech je víťazstvo v FA Cupe.

Vďaka triumfu vo finále nad londýnskou Chelsea neprídu zverenci Mikela Artetu o pohárovú Európu v budúcej sezóne a zahrajú si skupinovú fázu Európskej ligy. Avšak čo káder Arsenalu? Je Arteta spokojný s hráčmi, ktorých má dispozícií? Ak bude chcieť dosiahnuť so svojím klubom viac, príchody nových hráčov sú nevyhnutné.

thomas partey

Na ceste by už mal byť Willian, ktorý ak príde, tak bude zadarmo. No v hre sú ešte ďalšie 3 mená, ktoré by mohli prestúpiť do Arsenalu. Dani Ceballos, ktorý hosťoval v minulej sezóne v Londýne z Realu je dostupný za 30 miliónov eur; toľko požaduje od Arsenalu prezident Florentino Pérez. Okrem neho má Arteta záujem aj o záložníka Atlética Madrid, Thomasa Parteya a obrancu Lille Gabriela Magalhãesa. 

Najmä brazílsky stopér je silno spojený s prestupom do Arsenalu, kde by mal posilniť nie práve najlepšiu defenzívu. Partey už dlhodobo sníva o Premier League a práve Artetovi by sa hodil do stredu poľa, kde by mohol vytvoriť skvelé duo s Danim Ceballosom. Celková suma za týchto troch hráčov by vyšla Arsenal na sumu okolo 100 až 120 miliónov eur, v závislosti od požiadaviek klubov.

gabriel magalhaes

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter