40-ročný Ibra nekončí: Kde bude hrať v sezóne 2022/23?

Najlepší strelec v histórii švédskej reprezentácie je profesionálom už cez dve desaťročia, minulý rok v januári sa stal napríklad prvým súčasným hráčom, ktorý strelil na profi úrovni gól v štyroch rôznych dekádach, a aj po štyridsiatke vie byť poriadne nebezpečný.

Vek ale nezastaví ani svojský Švéd a často vynecháva zápasy vinou zranení. V tomto ročníku naskočil napríklad do 22 stretnutí, v nich odohral necelých 1100 minút a strelil osem gólov. Zmluva v AC Miláne mu končí k 30.6.2022 a je na mieste zaujímať sa o to, či a kde bude pokračovať.

Keďže samotný Zlatan neraz vyhlásil, že môže hrať do päťdesiatky, je takmer isté, že neskončí. Podľa talianskych médií je Ibrahimović odhodlaný pokračovať v drese milánskeho AC, a to aj za cenu výrazného zníženia platu. Zatiaľ, čo aktuálne má poberať cez 5 miliónov eur ročne, v novej sezóne by podľa jeho slov bol ochotný prijať výrazne nižší plat, a síce 2 milióny eur za sezónu.

Ak vedenie AC Milána bojujúceho o titul v Serie A bude súhlasiť, zrejme ďalšie špekulácie potrebné nebudú a Zlatana by sme tak videli aj na jeseň v červeno-čiernych dresoch a napríklad i v Lige Majstrov. Jeho zamestnávateľ má do ofenzívy k dispozícii aktuálne aj veterána Girouda, Rebiča či Leaa. Po sezóne má útočne rady 18-násobného talianskeho majstra rozšíriť ale ďalšie zvučné meno.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic)

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Instagram/Iamzlatanibrahimovic