403 gólov a žiadny zamestnávateľ? Toto je dôvod!

Z aktívnych futbalistov sa síce môžu lepšou vizitkou pochváliť len Ronaldo, Messi a Ibrahimovič, no ani to nie je zárukou, že sa vám budú ponuky len tak hrnúť. Dôvod je však celkom prostý.

33-ročný Edinson Cavani má v PSG zmluvu platnú len do konca júna a už približne pol roka sa hovorí o tom, že novú nepodpíše. Stane sa tak veľmi lukratívnym voľným hráčom, keďže aj napriek svojmu veku patrí medzi obávaných kanonierov. Najčastejšie sa s jeho budúcnosťou spájal milánsky Inter, ale vraj nastal problém.

Tým sú jednoducho peniaze. Cavani vraj požaduje ročný plat vo výške 12 miliónov eur, čo je približne 230 tisíc týždenne. S tým by sa radil medzi najlepšie zarábajúcich futbalistov sveta a napríklad v Serie A berie viac len Cristiano Ronaldo.

V minulosti sa spomínalo ako jeho nový domov Atlético Madrid, no ani to zrejme nebude ochotné ponúknuť mu takýto honorár. A vrámci Európy zrejme žiadny klub. Zľaví Uruguajčan, ktorý strelil v kariére 403 súťažných gólov (z toho za PSG rovných 200), zo svojej požiadavky alebo bude čakať, že mu túto sumu ponúkne nejaký bohatý arabský alebo čínsky klub?

Zdroj: Showsport.me | Foto: Twitter