5 mladíkov, ktorí ohúrili svet: Ktorý z nich bol ten NAJ?

Futbalová sezóna 2019/20 sa nám až na záverečné fázy európskych pohárov skončila a priniesla opäť veľa zaujímavých okamihov. Rovnako tak aj viacerí mladíci potvrdili, že ani postupných odchod legiend nebude pre futbal znamenať “umieranie”. Ktorí boli tí najlepší?

Známy portál Sportskeeda vybral 5 najlepších hráčov do 21 rokov, ktorým môže patriť budúcnosť. My s ich výberom môžeme len a len súhlasiť.

Trent Alexander Arnold

21-ročný pravý obranca pomohol Liverpoolu k suverénnemu triumfu v Premier League, keď naskočil do všetkých 38 duelov. Celú sezónu si držal veľmi vysoký výkonnostný štandard a jeho prínos aj pre ofenzívu bol nepostrádateľný.

Alphonso Davies

19-ročný rodák z Ghany reprezentujúci Kanadu pôvodne prichádzal do Bayernu ako ľavý záložník či dokonca krídelník, no behom tejto sezóny sa stal prototypom moderného ľavého obrancu/full-backa, ktorý je navyše extrémne rýchly. Napriek nízkemu veku sa udomácnil v základnej zostave giganta a môže mu dopomôcť dokonca k tripplu.

alphonso davies

Erling Haaland

Čerstvý dvadsiatnik z Nórska predvádzal na jeseň fenomenálne výkony v drese Salzburgu, čo presvedčilo Dortmund, aby vyplatil jeho výkupnú klauzulu v (na dnešné pomery) smiešnej výške 20 miliónov eur. Už dnes by zaňho klub určite dostal minimálne 5-násobok, veď jeho expresné aklimatizovanie sa v novom prostredí potvrdilo, že raz môže byť naozajstnou hviezdou prvej veľkosti. Prakticky celú sezónu bol len teeneger, no napriek tomu strelil v 40 dueloch 44 gólov, z toho 10 v Lige Majstrov.

Kylian Mbappé

Odkedy sa ako 18-ročný stal monackým zázrakom, uplynul nejaký ten čas, no stále je na výslní. Prakticky bez herných výpadkov zvládol aj celý tento ročník, v ktorom pomohol PSG ku všetkým štyrom možným trofejam na domácej scéne. V 34 zápasoch dal 30 gólov a zatieňuje aj Neymara či Icardiho.

mbappe hodnota hraca

Jadon Sancho

20-ročný Angličan prežil ďalšiu skvelú sezónu, pričom táto bola najlepšou v jeho kariére. Len v Bundeslige zaznamenal bilanciu 17 gólov a 17 asistencií, pričom ďalšie “kanadské” body si pripísal aj v pohárových súťažiach. Nečudo, že oňho stoja aj TOP tímy, no v Dotmunde sa ho snažia udržať aj pre ďalšie sezóny.

[poll id=”382″]

Zdroj: Sportskeeda.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter