5 RÁN POD PÁS: Toto môže Slovákom na EURE podraziť nohy!

Slovenská futbalová reprezentácia pochopiteľne nepatrí medzi favoritov letného európskeho šampionátu, ba priam naopak. Dá sa povedať, že je jedným z outsiderov a odborníci jej predpovedajú rovno posledné miesto v skupine, čo dokazuje aj toto porovnanie.

Samozrejme, rozhodne sa až na ihrisku, kde bude dôležité, ako si to, obrazne povedané, sadne. Stačí si uvedomiť, že Island v roku 2016 dokráčal až do štvrťfinále, zatiaľ, čo Anglicko v ére Lamparda, Gerrarda, Rooneyho, Scholesa, Beckhama a ďalších hviezd nikdy nič nevyhralo.

Ak vynecháme samotnú kvalitu hráčov a možné zranenia, ktoré, žiaľ, k športu patria, bude dôležitá aj psychická pohoda jednotlivých členov výprav. A ani v tomto ohľade na tom naši hráči nemusia byť najlepšie, a to nehovoríme o COVID-19, ktorý vo viac či menej zaťažuje psychiku všetkých okolo nás.

TOP 5 možných psychických rán pre Slovensko

Marek Hamšík – Náš kapitán nehral súťažný zápas už cez štyri mesiace, pričom pred podujatím mal stihnúť osem kôl švédskej ligy. To samé nebolo úplne najlepšie, no fakt, že Marek už vynechal úvodné kolo a je možné, že ich bude viac, je zlou správou. Len sotva sa totižto budeme môcť spoľahnúť na kreativitu čoskoro 34-ročnej niekdajšej hviezdy bez hernej praxe.

Juraj Kucka – Ďalší veleskúsený stredopoliar a dokonca kapitán Parmy bude mať zrejme hlavu v smútku. Jeho celok totižto v Serie A vyhral zatiaľ len 3 z 31 duelov a zostup je najreálnejšou možnosťou. To sa pochopiteľne môže odzrkadliť na jeho hernej pohode.

Peter Pekarík – Tretia veľká opora a dlhoročná jediná voľba na pravý okraj defenzívy už pomaly stráca istotu v zostave Herthy, zatiaľ čo berlínsky klub pre zmenu stráca pôdu pod nohami. Šesť kôl pred koncom Bundesligy totižto balansuje na hrane baráže o záchranu, od priameho zostupu je navyše len tri body.

Martin Dúbravka – Naša brankárska jednotka síce prekonala mnohomesačné zranenie a opäť pravidelne chytá za Newcastle, no ani ten nemá záchranu vo vrecku. Posledné kolá síce jeho zamestnávateľ zvládol slušne, no v najbližších kolách naň čaká ešte niekoľko kandidátov na pohárovú Európu. A v Anglicku, veru nikdy neviete.

Stanislav Lobotka – O jeho kvalitách nebolo pochybností a Celta Vigo zaňho dostala pekné peniaze. V Taliansku sa avšak nedokázal adaptovať, a to ani napriek mnohým šanciam, ktoré v Neapole dostal. V aktuálnom ročníku je podľa Whoscored.com jeho vôbec najhoršie hodnoteným hráčom. Už len samotný fakt, že takýto hráč, ktorého aj slovenskí fanúšikovia vo veľkom kritizujú, bude nominovaný, nie je ideálne. Stále je to avšak náš druhý najhodnotnejší hráč (po Škriniarovi), a teda je možné, že bude aj hrať. A ak bude hrať tak, ako v klube, nebude to asi dobré pre nikoho, jedine ak pre súperov.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook/Slovenský futbalový zväz