50 najlepších voľných hráčov, ktorých môžu tímy získať už v zimnom prestupovom období!

Zimné prestupové obdobie sa blíži a kluby začínajú otvárať peňaženky. Budeme tak určite svedkami ďalších miliónových prestupov hráčov do veľkoklubov. No je tu aj možnosť ušetriť. Na trhu sú totiž hráči, ktorí sú bez klubu alebo im končí zmluva a sťahovať sa môžu zadarmo.

Voľní hráči sú ideálnou voľbou pre tímy, ktoré nedisponujú obrovským rozpočtom, respektíve pre tímy, ktoré chcú ušetriť alebo len jednoducho potrebujú takýmto hráčom zaplátať dieru v mužstve. V najbližšom prestupovom období je v ponuke mnoho zaujímavých mien. Mnoho z nich sú hráči, ktorí chcú dokázať, že ešte nepatria do starého železa a majú čo ponúknuť. Spomenúť môžeme dlhoročného hráča Chelsea Michaela Essiena, obrancu Philippa Mexesa či kanoniera Dimitara Berbatova.

Brankári

Marco Amelia, Mats Morch, Chris Kirkland, Vladimir Gabulov

Najväčšiu pozornosť púta asi meno Marco Amelia, ktorý pôsobil v AC Miláne či Chelsea. Všade však väčšinou robil náhradníka a ak po ňom siahne lepší klub, tak pravdepodobne len preto, aby získal spoľahlivú brankársku dvojku.

amelia
Marco Amelia

Obrancovia

Paddy McCarthy, Jordan Spence, Lorik Cana, Anthony Gerrard, Reece Wabara, Marco Motta, Juan Vargas, Joey O’Brien, Martin Caceres, Alex, Philippe Mexes, Felipe Mattioni, Joleon Lescott, Felipe Santana, Kevin Constant, Jose Bosingwa

Medzi obrancami je viacero zvučných mien. Stačí spomenúť Philippa Mexesa, ktorý je najviac spojený s klubmi AS Rím a AC Miláno. Pozornosť budia aj mená ako Lorik Cana, Joleon Lescott, Juan Vargas, Alex či Jose Bosingwa.

mexes
Philippe Mexes

Záložníci

Charles N’Zogbia, Leon Osman, Dean Hammond, Diego Poyet, Jay Tabb, Larsen Toure, Luchiano Becchio, Raul Meireles, Sulley Muntari, Kagisho Dikgacoi, Samba Diakite, Joseph N’Guessan, Kevin Nolan, Simao Mate, Zakaria Labyad, Joey Barton, Royston Drenthe, Michael Essien, Nigel Reo-Coker

Aj futbalový svetobežník Raul Meireles (Fenerbahce, Chelsea, Liverpool, FC Porto) bude v najbližšom prestupovom období k dispozícii. Kluby môžu siahnuť aj po bývalom Meirelesovom spoluhráčovi z Chelsea Michaelovi Essienovi. Zaujať môže aj Royston Drenthe, ktorý bol kedysi veľkou nádejou Realu Madrid, no jeho kariéra išla závratne nadol, až Royston skončil s mikrofónom v ruke a začal rapovať.

meireles
Raul Meireles

Útočníci

Emmanuel Adebayor, Bobby Zamora, Andy Little, Shola Ameobi, Lauri Dalla Valle, Jefferson Farfan, Oussama Assaidi, Carlton Cole, Dimitar Berbatov

Aj spomedzi útočníkov bude z čoho vyberať. Veď takí Dimitar Berbatov a Emanuel Adebayor dali v ligových zápasoch Premier League dokopy 191 gólov. A ktovie, možno ich nejaké anglické mužstvo z najvyššej súťaže angažuje a oni svoje štatistiky ešte zveľadia.

berbatov

Zdroj: Thesportbible.com | Foto: Facebook