6-ročná spomienka: Gareth Bale a jeho najslávnejší gól!

Písal sa 16. apríl 2014 a futbalový svet sa upieral o jeden z najprestížnejších zápasov vôbec. Vo finále Copa del Rey sa proti sebe postavili tradiční rivali FC Barcelona a Real Madrid. Na štadióne vo Valencii boli miernym favoritom Katalánci, v ktorých prospech hovorili aj oba predošlé vzájomné zápasy zo sezóny 2013/14.

Real Madrid bez Cristiana Ronalda musel spoliehať tentokrát na Benzemu či rýchlonohých kŕidelníkov Di Maríu a Balea. Práve prvý menovaný už behom úvodnej štvrťhodiny skóroval a Barcelona mala čo doháňať. Neinkasovať od celku, ktorého dres obliekali Messi s Neymarom, ktorí boli navyše podporovaní excelentnou reprezentačnou záložnou formáciou Španielska Iniesta – Xavi – Busquets – Fábregas? Takmer nemožné! Dočasným spasiteľom sa však stal v 68. minúte obranca Marc Bartra.

Práve tento muž však na toto finále do smrti nezabudne z iného dôvodu. Už zjavne vyčerpaný totižto umožnil päť minút pred koncom riadneho hracieho času urobiť zo seba štatistu, a naopak, Gareth Bale sa stal hrdinom. Pomocou tohto videa si pripomeňte aj vy, čo sa v ten večer udialo. Len doplníme, že Real vyhral 2:1 a zatiaľ naposledy sa radoval z trofeje v španielskom pohári.

Bale a jeho víťazný gól:

Foto: Twitter | Video: Streamable.com, Twitter