A. Griezmann mal na oslavách titulu vlajku Uruguaja namiesto francúzskej. Prečo?

U športovcov môžeme pravidelne vidieť, ako pri oslavách dosiahnutého úspechu vytiahnu vlajku svojej krajiny na znak štátnej príslušnosti a hrdosti. To isté sme mohli vidieť aj po finále Majstrovstiev sveta v Rusku.

Futbalisti Francúzska po víťazstve nad Chorvátmi okamžite vytiahli svoje zástavy s modro-bielo-červenou trikolórou a začali si užívať oslavy titulu. Jeden hráč však mal narozdiel od ostatných inú vlajku – Antoine Griezmann po štadióne pobehoval s vlajkou Uruguaja na pleciach.

Ak by ste čakali, že šikovný útočník Atlética Madrid má uruguajských predkov, boli by ste na omyle. Griezmann nemá s Uruguajom z rodinného hľadiska nič spoločné. Jeho mama pochádza z Portugalska a otec dokonca z Nemecka. Prečo teda Griezmann tak hrdo prejavuje svoju náklonnosť k Uruguaju?

Dôvod je jednoduchý, 27-ročný futbalista si k Uruguaju vybudoval vzťah vďaka ľuďom, ktorí mu boli mentormi a počas jeho kariéry na neho dohliadali. Spočiatku to bol ešte v Reale Sociedad uruguajský tréner Martín Lasarte a uruguajský útočník Carlos Bueno. Neskôr sa stal výborným priateľom v Atléticu Madrid s uruguajskými reprezentantmi Diegom Godín a José María Giménezom.

Griezmann je tiež obrovským fanúšikom uruguajského národného mužstva a často pred, počas a aj po ich zápasoch im fandí povzbudivými statusmi na Twitteri. Pozorní fanúšikovia si mohli všimnúť, že gól, ktorý vo štvrťfinále Griezmann strelil práve Uruguaju, neoslavoval: “Neoslavoval som, pretože keď som začal s profesionálnym futbalom, oporou mi bol Uruguajec, ktorý ma naučil, čo je vo futbale zlé a čo dobré. K Uruguaju prechovávam veľa rešpektu.”

“Taktiež som hral proti priateľom, takže mi prišlo normálne neoslavovať. Sú tvrdý tím, presne ako Atlético Madrid. Všetci poctivo pracujú v útoku i v obrane. Je to niečo, čo vidím každý deň a mám rád uruguajských ľudí a uruguajskú kultúru, takže k nim mám veľa úcty,” vyjasnil svoj vzťah k tomuto juhoamerickému národu Antoine Griezmann.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter