A je to tu: “Rebel” Samuel Buček sa vracia do našej Extraligy!

Stal sa azda najkontroverznejším slovenským hokejistom sezóny 2022-23. Po tom, ako sa stal najproduktívnejším i najužitočnejším hráčom sezóny 2021-22 sa rozlúčil s Nitrou a s vierou vo veľkú kariéru sa vydal v najnevhodnejší čas do Ruska.

Nebolo by to však také “okaté” a mnohí by ho tak nekritizovali, ak by sa v KHL presadil. On ale po šiestich dueloch bez bodu, v ktorých nedostal ani veľa času na ľade, v Rusku skončil. Napokon ho angažoval český šampión z Třinca, no ani tam nebol privítaný s otvorenou náručou.

V 36 dueloch získal desať bodov za sedem gól a tri asistencie, v play-off v ôsmych zápasoch nebodoval. Po sezóne sa stal zase voľným hráčom. Otázkou bolo, kam budú kroky stále mladého útočníka smerovať.

A je to tu. Vedenie Nitry potvrdilo, že so Samuelom Bučekom opäť podpísalo 2-ročný kontrakt. Vracia sa tak do klubu, v ktorom vyrastal, odohral prvé profesionálne zápasy a do ktorého sa vrátil po dvoch sezónach strávených v juniorskych súťažiach v Severnej Amerike.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hockey United (@hockey.united.slovakia)

„Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo dotiahnuť návrat nášho odchovanca Sama Bučeka domov. Bol naša najväčšia priorita. Sme presvedčení, že bude opäť patriť medzi najvýraznejšie postavy ligy. Spolu s ním sme si vytýčili plán, aby bol po pôsobení u nás pripravený presadiť sa aj v top svetových ligách,“ povedal po podpise zmluvy pre klubový web prezident HK Nitry Miroslav Kováčik.

24-ročnému útočníkovi tak prajeme, nech sa mu vráti stará dobrá forma a dostane sa opäť aj do reprezentácie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sportnet.sk (@sportnet.sk)


Zdroj: Pravda | Foto: Instagram