A je to tu zas: Veľkoklub monitoruje situáciu okolo Lea Messiho!

33-ročný argentínsky velikán Linnel Messi bol celé leto spájaný s odchodom z Barcelony, pričom najčastejšie sa ako jeho možné nové pôsobisko spomínal Manchester City vedený Pepom Guardiolom, no svetom preleteli aj informácie o záujme Juventusu. Napokon sa predsa len Messi rozhodol ostať v Španielsku.

Avšak dokedy? Veľmi pravdepodobný má byť jeho barcelonský koniec po tejto sezóne, keď bude (ak sám nepredĺži kontrakt) voľným hráčom. Ale Barcelona je v súčasnosti trošku inej situácii. Má jej hroziť bankrot, o čom sme pred pár dňami písali. A jednou z možností, ako minimalizovať finančné problémy, je aj predaj niektorých futbalistov. A taký Lionel Messi by po sezóne odišiel celkom zdarma. Takto by mohol klub získať slušný balík, a navyše, nemusel by mu vyplácať takmer milión eur týždenne, čo je pre, pochopiteľne, obrovská položka.

Rozhodnú sa Katalánci pustiť svoju legendu? Situáciu má podľa anglických médií opäť vo veľkom sledovať práve Manchester City, ktorý taktiež nie je v úvode novej sezóny úplne stopercentný. Podobne ako Messi. Ten do konca októbra nestrelil gól z hry, čo je u takého génia priam nevídaný jav. Dočkáme sa skutočne v januári tohoto veľkého prestupu alebo aspoň konkrétnej ponuky? Všetko nasvedčuje tomu, že nejaké stretnutia určite prebehnú a otázkou skôr je, čo bude ich výsledkom.messi guardiola

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter