A je to tu zase: Štart európskej TOP ligy je ohrozený!

Sezóna 2019/20 bola poriadne ovplyvnená koronavírusom a napríklad stretnutia európskych pohárových súťaží sa dohrávajú súčasne so začiatkom nových sezón. Nad tými však evidentne visí otáznik a taktiež je jasné, že vedenia súťaží stále nemajú v mnohých veciach jasno.

Samozrejme, predovšetkým v “obľúbenej” koronavírusovej otázke. Francúzska Ligue 1, ktorá sa ako jediná z TOP5 európskych líg nedohrala, mala štartovať ako prvá. A to už behom predposledného augustového víkendu (22.-23. augusta), pričom otvárací zápas je na programe už v piatok 21.8. Stretnúť sa v ňom majú popredné domáce celky Marseille a St. Ettiéne.

Pár dní pred štartom ligy však evidujú vrámci Ligue 1 nové prípady nakazených aj štyria členovia Marseille vrátane obrancu Jordana Amaviho. Podľa Skysports je už teraz sezóna ohrozená. Ak by sa však kvôli každému nakazenému nielen vo Francúzsku mali odkladať zápasy či celé kolá, je absolútne nereálne, aby sa odohrali čo i len polovice súťaží.

Čo sa týka Ligue 1, absolútne suverénnym favoritom na titul je obhajujúce PSG, zatiaľ čo ďalšie dve miestenky v Lige Majstrov by mali teoreticky patriť Lyonu, Marseille. Tým to budú chcieť ale určite prekaziť predovšetkým Lille, Monaco, Rennes.

Zdroj: Skysports.com, Ex.co | Foto: Twitter