Absolútna zmena tváre? Takto by mohla vyzerať ofenzíva PSG v novej sezóne!

Paris Saint-Germain získal ďalší ligový titul, deviaty za ostatných jedenásť sezón a celkovo dvanásty v klubovej histórii. Po sezóne ale odíde z klubu po vypršaní kontraktu Lionel Messi a vedenie Parížanov má mať už plné zuby aj Neymara, ktorého sa pokúsia “zbaviť”.

Z toho vyplýva jediné. Do PSG bude musieť doraziť najmenej dvojica, ideálne však trojica či rovno kvarteto nových tvárí do ofenzívy. Už v tejto sezóne bolo evidentné, že v prípade zranenia Neymara musel tréner Galtier zmeniť rozostavenie, keďže nemal žiadnu adekvátnu náhradu. Z času na čas dostal príležitosť mladý Ekitike.

Podľa aktuálnych informácií by sa však ofenzívna tvár PSG v budúcej sezóne mohla poriadne zmeniť. Samozrejme, bude ešte záležať na mnohých okolnostiach. Hlavne od budúceho trénera. Podľa menoslovu, ktorý je však v túto chvíľu mediálne spájaný s PSG, by sa mohlo stať PSG nočnou morou pre kluby s pomalými obrancami.

Namiesto technicky zdatných hráčov (Messi a Neymar) by totižto v ofenzíve mohli dopĺňať Mbappého rýchlici ako Vinícius Junior (o čom sme písali), Victor Osimhen, Marcus Rashford, Ansu Fati či Ousmane Dembélé. Tí všetci patria k najrýchlejších ofenzívnym hráčom hrajúcim na TOP úrovni.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram