Absolútne sci-fi: Futbalista, ktorý bol kúpený kvôli 7 sekundám!

Nie každý prestup sa vydarí. Ale to, čo “dokázal” u jedného zo svojich zamestnávateľov Serge Djiéhoua, zrejme vo svete nemá obdobu a zároveň sa vďaka tomu stal svetovým rekordérom.

Dnes už 36-ročný futbalista z Pobrežia Slonoviny, ktorý v mladosti hrával napríklad za juhoafrický veľkoklub Kaizer Chiefs či turecký ligový celok Antalyaspor, sa postupom času vytráca zo scény. Svet si ho však naveky bude pamätať vďaka pôsobeniu v gréckom klube Keravnos Glyfada, ak sa to tak dá vôbec nazvať.

Djiéhoua po sezóne 2012/13 opustil Boluspor, vtedajšieho účastníka druhej najvyššej tureckej ligy, a zamieril do Grécka, kde ho získal taktiež druholigový Keravnos Glyfada. V tom čase 29-ročný útočník stihol za klub ale odohrať len sedem sekúnd. Ako striedajúci hráč pri svojom debute totižto videl expresne rýchlo červenú kartu za úder do tváre protihráča.

Po tomto incidente s ním vedenie celku rozviazalo zmluvu a tak si to africký útočník následne namieril do Tuniska. Práve inkasovanie červenej karty pri súťažnom debute v profesionálnom klube po siedmych sekundách je dodnes platným svetovým rekordom.

Serge Djiéhoua a jeho celé pôsobenie v Glyfade:

Zdroj: Givemesport.com | Foto | Video: YouTube/MihalisVolos88, Streamable.com