AC Miláno bohatým GIGANTOM?! Za MILIARDU ho ide kúpiť ropný ostrov!

Futbal sa mení z tradičného športu na šport komerčný. Ropné bohatstvo arabských šejkov sa čoraz väčšmi začína tlačiť do európskeho futbalu. Tentokrát má rozprávkové bohatstvo nadobudnúť tradičná bašta z Apeninského polostrova.

AC Miláno bude pravdepodobne čoskoro znova meniť majiteľa. Od roku 2018 prebrala vlastníctvo klubu americká firma Elliott Management po tom, čo bývalý čínsky majiteľ nedokázal splácať pôžičku. Po štyroch rokoch sa schyľuje k ďalšiemu predaju. Záujem o AC Miláno oficiálne potvrdilo Bahrajnské kráľovstvo.

Bahrajnská vláda oznámila, že súkromná investičná spoločnosť (Investcorp) “exkluzívne rokuje” o kúpe sedemnásobného európskeho šampióna a má sa stať prvým blízkovýchodným investorom v talianskej lige. Veľvyslanectvo Bahrajnu v tweete potvrdilo, že Investcorp rokuje o kúpe lídra Serie A za 1,1 miliardy dolárov. Aby toho nebolo málo, talianska La Gazzetta dello Sport prišla s informáciou, že budúci majiteľ ACM uvoľní závratných 300 miliónov eur na letné prestupy! Futbal ako ho poznáme postupne zaniká.

Zdroj: Bloomberg.com, Twitter | Foto: Instagram/acmilan (1), (2)