AC Miláno má problém: Ich hviezdne posily Bonucci a Biglia nemôžu hrať zápasy!

Slávny taliansky klub AC Miláno získalo tento rok nových majiteľov, ktorí mu chcú vrátiť stratený lesk. Aj preto počas aktuálneho letného prestupového obdobia minuli na posily už viac ako 200 miliónov eur.

Do klubu postupne prišli mená ako Ricardo Rodríguez, Mateo Musacchio, André Silva, Hakan Çalhanoğlu či Lucas Biglia a Leonardo Bonucci. Práve v situácii posledných dvoch menovaných sa objavil problém. Bývalý hráč Lazia, respektíve Juventusu totiž nemôžu nastúpiť v žiadnom súťažnom zápase za “Rossoneri”.

Aspoň zatiaľ. AC Miláno totiž doposiaľ stále za svoje dve najnovšie posily nezaplatilo. Klub už stihol odohrať zápas kvalifikácie Európskej ligy proti rumunskej Craiove (0:1 pre AC Miláno), no Bonucci ani Biglia na súpiske nefigurovali.

Leonardo Bonucci

Výkonný riaditeľ Marco Fassone však sa však vzniknutú situáciu snaží upokojiť: “Miláno chce všetkých fanúšikov uistiť, že všetky podlžnosti budú k 11. augustu úplne splatené. Nech si nikto nemyslí, že existujú problémy inej povahy, toto je len technický problém založený na oneskorení a zlom načasovaní operácií, ktoré sme uzavreli. Problémy vyriešime okamžite po návrate do Talianska,” uzavrel Fassone, ktorý bol s klubom na čínskom turné.

Problém s platbami by mal teda byť podľa Fassoneho už 11. augusta vyriešený. Do odvetného kvalifikačného zápasu Európskej ligy proti Craiove však obaja hráči takmer určite nezasiahnu. Začiatok Serie A je naplánovaný k 21. augustu a na zápas proti Crotone by mal mať tréner Vincenzo Montella k dispozícii kompletný káder vrátane 42-miliónového Bonucciho a 17-miliónového Bigliu.

Lucas Biglia

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter