Aj božský Lionel Messi má svoj idol. Je ním tento fantastický športovec!

Lionel Messi je idolom miliónov mladých športovcov, ktorí snívajú, že raz budú rovnako úspešní ako kapitán argentínskej reprezentácie. Má však svoj vzor aj samotná najväčšia hviezda Barcelony?

Áno, aj niekto ako Lionel Messi má svoj vzor a je ním Santiago Lange. Santiago Lange je argentínsky jachtár, štvornásobný majster sveta a šesťnásobný olympionik. Vo svojich 55 rokoch minulé leto v Riu vyhral zlatú olympijskú medailu v jachtingu po tom, ako sa mu v živote podarilo vyhrať najťažší boj – boj s rakovinou.

Lionel počas marcového stretnutia so Santiagom – ako suvenír si od Langeho zobral podpísaný dres.

Messimu sa so svojím idolom podarilo stretnúť v marci tohto roka a bol z toho nadšený. Nadšenie neskrýval ani samotný Lange, ktorý do Barcelony zavítal spolu so svojím synom: “Chceli sme sa stretnúť s Leom a Mascheranom. Bolo to veľmi vzrušujúce. Veľmi sa mi páči skromnosť týchto ľudí a to, čo znamenajú. Žil som v Barcelone počas štúdia na univerzite a tento klub mám rád od čias Cruyffa. Páči sa mi filozofia a športová kultúra tejto organizácie,” uzavrel jachtár, ktorý má okrem zlata z Ria na konte aj olympijský bronz z Atén a Pekingu.

Zrejme práve od Langeho, ktorý vyhral boj s rakovinou, čerpá Lionel Messi svoju nezlomnosť a silu prekonávať tie najrôznejšie futbalové rekordy.

Zdroj|Foto: Facebook, Thesportbible.com