AJ “NOVINÁR ROKU” ZDIEĽAL HOAX: HVIEZDNY IBRAHIMOVIČ … !

To, čo už mnohí nepredpokladali, sa stalo v roku 2021 realitou. Zlatan Ibrahimovič totižto v roku 2016 ukončil reprezentačnú kariéru. Po piatich rokoch sa ale vrátil a odvtedy odohral šesť stretnutí.

To posledné pri prehre Švédska s Belgickom 0:3, keď nastúpil ako striedajúci hráč. V úvodnom zápase svojej krajiny v kvalifikácii o EURO 2024 sa mal stať najstarším futbalistom, ktorý kedy naskočil do zápasu kvalifikácie o európsky šampionát.

Informoval o tom dokonca aj renomovaný novinár Fabrizio Romano, ktorý sa už opakovane stal futbalovým novinárom roku. Práve z jeho “pera” totižto často prichádzajú oficiálne informácie o prestupoch či kontraktoch hráčov a dá sa povedať, že je skutočne veľmi dôveryhodný.

Tentokrát aj on ale zdieľal nepravdu, ktorá obletela svet. Pravda je totižto taká, že až do 25. marca nikto starší ako Zlatan do kvaliikácie o EURO nenastúpil. V rovnaký deň a o rovnakom čase ale súbežne so 41-ročnou ikonou švédskeho futbalu aj veterán Lee Casciaro, stálica na horte útoku Gibraltaru. Ten je o štyri dni starší, a teda, toto prvenstvo nedrží švédsky útočník hrajúci za AC Miláno, ale útočník klubu Lincoln FC.

Samotného Ibrahimoviča ale prehra určite hnevá viac ako to, že mal “nejaký poloprofesionál” o pár dní viac. Zlatan by si totižto určite rád zahral aj na EURE 2024, kde však Švédsko nebude mať cestu zďaleka vydláždenú, keďže v skupine má aj silné Rakúsko.

Doterajší rekordér v tejto štatistike, taliansky brankár Dino Zoff, sa tak behom jediného veěcra prepadol na tretie miesto.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram