Ako blízko bol Isco prestupu do Barcelony a prečo zostal v Madride? Odpoveď je jasná!

Francisco Román Alarcón Suárez, alebo jednoducho len Isco, je momentálne jedným z najlepších španielskych futbalistov vôbec. Jeho talent bol nespochybniteľný vždy, no až v minulej sezóne dostal poriadnu príležitosť od Zinedina Zidana, ktorej sa chopil a ukázal, že na lavičku nepatrí.

Jeho pozícia v tíme po uzdravení Garetha Balea však zostávala neistá, čo chcela využiť konkurenčná Barcelona. Španielsky reprezentant mal byť podľa viacerých médií najväčšou letnou posilou Kataláncov. Nie vždy však tlač prináša pravdivé informácie a záujem “Blaugranas” o Isca nebol oficiálne potvrdený. Až doteraz, keďže sa k potenciálnemu prestupu vyjadril sám hráč: “Nejaký kontakt tam bol, ale nikdy som to nepočúval,” prezradil 25-ročný Isco, ktorý tak podľa vlastných slov nad odchodom do Barcelony ani neuvažoval.

“Mojím zámerom bolo vždy uspieť v tomto tíme (pozn. v Reale Madrid), ktorý do mňa vkladá dôveru. Chcem upevniť svoju pozíciu v základnej jedenástke a vyhrať mnoho titulov,” doplnil Isco, ktorý predĺžil s klubom zmluvu do roku 2022. Predĺženie však dlho neprichádzalo, čo dalo priestor mnohým prestupovým špekuláciám. Kreatívny záložník sa vyjadril aj na túto tému: “Mohol som predĺžiť už minulý rok, avšak chcel som sa sústrediť iba na sezónu. Vždy som bol odhodlaný obnoviť zmluvu.”

Isco s prezidentom Realu Madrid Pérezom po podpise novej zmluvy

Jedným z najväčších dôvodov, prečo Isco zostal v Real Madrid, je tréner Zinedine Zidane: “Od prvého dňa, ako prišiel, mi povedal, že vo mňa verí. Preukázal mi svoju dôveru už v prvom okamihu a ja som zostal trpezlivý. Koniec koncov, je to tímová hra a vy musíte čakať na svoju príležitosť,” uzavrel skromne Isco. Ten svojimi slovami zrejme potešil všetkých fanúšikov Realu Madrid.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter