Ako dlho bude ešte hrať Sergio Ramos?Ex-spoluhráč strelil TENTO vek

0
1

Tohto hráča netreba nikdy podceňovať. A to ani vo veku 34 rokov. Mašina, ktorá v uplynulej sezóne La Ligy neuveriteľným spôsobom doviedla svoj tím až na vrchol. Svoje líderstvo a kvalitu bude Ramos istotne ukazovať na ihrisku ešte dlho. Dokedy?

S pribúdajúcim vekom rastie aj kvalita a skúsenosti. Ubúda tak akurát rýchlosť, čo však na Ramosovi badať ešte veľmi nie je. Otázka, ktorú si kladie mnoho futbalových priaznivcov znie: “Ako dlho bude ešte Sergio Ramos hrať profesionálny futbal?” Odpoveď možno ponúka bývalý spoluhráč defenzívneho bossa Realu Madrid.

van der vaart ramos

Rafael van der Vaart neurobil veľkú dieru do sveta v drese Los Blancos. V klube pôsobil len od roku 2008 do 2010, no Ramosa si pamätá ako nezničiteľného borca. “Keď som hral v Reale, mal 21 alebo 22 rokov a sršal energiou. Chcel byť všade. Priame kopy, rohové kopy, proste všade. Teraz je to iné, plne sa sústredí na víťazstvá a všetok svoj talent podriaďuje tomuto cieľu,” vyjadril sa Holanďan.

“Je si vedomý svojich zručností, sily a kondície a to mu pomáha byť tak dôležitým hráčom pre svoj tím. Jeho telo je neuveriteľné, je to proste mašina. Keď som minule pozeral zápas Realu, pomyslel som si: ‘Koľko má rokov? 34?’ Verím, že môže hrať ešte ďalších 6 rokov, teda minimálne pokiaľ nebude mať 40. Veľmi ho rešpektujem a pre mňa je to najlepší obranca sveta,” uzavrel svoju ódu na Sergia Ramosa bývalý ofenzívny záložník. A od pravdy nemusí byť vôbec ďaleko, aspoň čo sa týka dĺžky Španielovej kariéry.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter