Ako dopadne Premier League? Takto to vidí superpočítač!

Anglická Premier League sa vráti na obrazovky už 17. júna, pričom do konca sezóny treba odohrať deväť kôl a dve dohrávky. Záver súťaže bude poriadne hektický a predpovedať, kto sa vráti v akej hernej pohode, je veľmi náročné. Ako to vidí počítačová analýza matematických pravdepodobností posledných kôl?

Čo sa týka hornej časti tabuľky, tam je prakticky rozhodnuté. Liverpool má obrovský náskok na čele, zatiaľ čo v TOP 4 sa veľmi pravdepodobne umiestnia aj Manchester City a Leicester City. Predpoklad je taký, že 4. miesto uháji Chelsea, pričom jediným reálnym kandidátom na jej predbehnutie má byť podľa analýzy Manchester United.

Do 7. miesta, a teda aspoň teoretickú šancu na Európsku ligu (ak FA Cup vyhrá niektorí z TOP ligových tímov), sa majú umiestniť okrem Manchestru United ešte Wolverhampton a Tottenham, pričom tesne za bránami pohárovej Európy by mohol skončiť Sheffield United i Arsenal.

Veľmi zaujímavé je to však v spodnej časti tabuľky. Posledný Norwich má 21 bodov, Aston Villa má 25 bodov a trio Watford, West Ham a Bournemouth po 27 bodov. A kto má teda opustiť Premier League?

Hlavným kandidátom podľa analýzy je Norwich (95%) a do druhej ligy by ho mali doprovodiť ešte Aston Villa (69,9%) a Bournemouth (63,4%). Menšiu pravdepodobnosť zostupu majú mať Watford (32,3%), West Ham (20,4%) a Brighton (16,4%). Veľmi nereálne sa javí zostup Newcastlu (1,5%) a Southamptonu (1,1%).

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter