Ako manažér skončil pred 5 rokmi: Koniec Wengerovej éry v Arsenale nastáva teraz!

Arséne Wenger je nepochybne najslávnejší manažér v histórii Arsenalu. Klub viedol od 1. októbra 1996 až do konca sezóny 2017-18. Niektorí ho v jeho posledných sezónach už “vyháňali”, no nikto nemôže uprieť neskutočný kus práce, ktorý v severolondýnskom klube za sebou zanechal.

Dve desaťročia v Lige majstrov bez jedinej “výluky”, titul bez prehry, Henry, Vieira, Fábregas, Rosický, Kolo Touré a ďalšie veľké mená prišli do klubu pod jeho vedením a do vitríny klubu pribudlo sedemnásť trofejí. Neskutočné roky rivality s Alexom Fergusonom taktiež nemožno zabudnúť.

Ako sme už v nadpise spomenuli, Wenger už nie je v Arsenale päť rokov. Nahradil ho Unai Emery, dočasne klub viedol Freddie Ljungberg a aktuálne ho na výslnie vracia Mikel Arteta. Nemožno nedodať, že poslední dvaja menovaní pod Wengerom v klbe hrávali.

Avšak práve leto 2023 má byť to osudové, po ktorom už žiaden hráč podpísaný francúzskou legendou neostane v klube. Aktuálne sú členmi kabíny ešte traja, všetci prichádzajúci v lete 2016.

Sú to stopér Rob Holding a stredopoliari Granit Xhaka a Mohamed Elneny. Prvý menovaný už v zostave príliš nemá miesto a jeho odchod je takmer istotou. Zvyšní dvaja majú taktiež kontrakt do leta 2024. pričom Xhaka by mal podpísať v Leverkusene a Elneny je v klube absolútne nevyužívaný a podľa dostupných zdrojov ho Arsenal nechá odísť celkom zadarmo.

Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram