Ako z iného sveta: TOTO bude TOP XI a lavička PSG v novej sezóne!

Paris Saint-Germain je absolútnym gigantom francúzskej futbalovej scény, hoci v uplynulom ročníku šokujúco obsadil “až” druhú priečku za OSC Lille. Mohli za to ale predovšetkým veľmi časté absencie mnohých jeho hráčov, neraz ich bolo mimo súčasne až desať. V Lige Majstrov ale PSG ukázalo, že patri na úplný vrchol. Navyše, jeho kasa je stále dosť plná na zisk nových hráčov.

PSG sa ale pomaly taktiež mení a učí sa získavať voľných hráčov, ktorým avšak ponúkne rozprávkový plat, s akým si nemôže dovoliť vyrukovať len tak hocikto. Skôr by sa dalo povedať, že prakticky nikto. Aj preto už v klube uvítali holandského stredopoliara, ktorého vyfúkli na poslednú chvíľu FC Barcelone.

Georginio Wijnaldum podpísal v metropole Francúzska 3-ročný kontrakt. Rovnakým smerom by zdarma mali zamieriť aj supertalentovaný brankár Gianluigi Donnarumma a legendárny stopér Sergio Ramos. Táto trojica má nepochybne predpoklad zaradiť sa do základu. Okrem nich je PSG pripravené dotiahnuť príchod Achrafa Hakimiho. Azda najlepší pravý obranca, resp. full-back sveta, by z Interu Miláno mohol do Paríža zamieriť údajne za cca 70 miliónov eur.

mbappe hodnota hraca

A keďže už teraz mal Mauricio Pochettino k dispozícii prakticky dve kvalitné jedenástky, otázkou je, koľko fantastických futbalistov bude mať k dispozícii v sezóne 2021/22. Isté avšak je, že PSG bude možno silnejšie, než kedykoĽvek predtým. Ich kvalitu dokazuje nielen možná základná zostava, ale aj druhá “lavičková” jedenástka, ktorej členovia by vo väčšine celkov Ligue 1, no aj z iných popredných líg, patrili k TOP hráčom.

Možná základná XI PSG – 2021/22

Možná “druhá” XI PSG 2021/22

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com