Ako z iného sveta: TÝMTO sa pýši hviezdny Toni Kroos!

32-ročný nemecký futbalista Toni Kroos patrí medzi najlepších stredopoliarov svojej generácie. Do šestnástich rokov obliekal dres nemeckého klubu Hansa Rostock, následne šiel svoj potenciál rozvíjať do Bayernu Mníchov. Už v jeho drese sa stal fantastickým hráčom, k čomu mu pomohlo i jeden a pol roka trvajúce hosťovanie v Leverkusene.

Od leta 2014 je hráčom Realu Madrid, ktorému pomohol k mnohým trofejám vrátane zlatého hattricku v Lige Majstrov. Spoločne s Casemirom a Modrićom sú stálou stredovou formáciou, ktorú si budú pamätať fanúšikovia po celé generácie. Nemec síce v tejto sezóne vynechal viaceré stretnutia, no v tých kľúčových je vždy na ihrisku.

Nečudo, veď, okrem iného, je kráľom La Ligy v jednej štatistike. Po viac ako troch štvrtinách súťaže si Kroos drží úspešnosť prihrávok na neskutočnom čísle 94,9 percenta, pričom už hranica deväťdesiatich percent je ohromná. Prvých osem priečok si rozdeľujú hráči Realu a Barcelony, pričom za Kroosom nasleduje jeho spoluhráč Nacho (93,4%) a TOP 3 uzatvára Eric Garcia z Barcelony (93,3%). Aspoň 90-percentnú úspešnosť prihrávok má v La Lige 2021/22 dovedna v týchto chvíľach dvanásť futbalistov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Toni Kroos (@toni.kr8s)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Toni Kroos (@toni.kr8s)

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Instagram/Toni.kr8s (1) (2)