Aktuálna téma: Koniec Štefana Tarkoviča na lavičke REPRE?

48-ročný Prešovčan preberal v októbri 2020 ako dovtedajší asistent Pavla Hapala našu seniorskú reprezentáciu. Nedokázal sa s ňou zachrániť v B-divízii Ligy národov UEFA, dve kolá pred koncom kvalifikácie o MS 2022 sme bez postupovej nádeje a na EURE 2021 Slovensko nepostúpilo zo skupiny.

Keď sme si to takto zhrnuli, vyzerá to ako neúspešných 12 mesiacov a (už tradične) by mal byť za to zodpovedný hlavný tréner. Aj postup na samotné EURO cez dodatkovú baráž bol krkolomný. Niet sa čo čudovať, že jeho osud bude preberať nespočetné množstvo futbalových fanúšikov. A zrejme, nielen oni.

Malo by sa ale Slovensko v novembri po posledných dvoch dueloch kvalifikácie so Štefanom Tarkovičom rozlúčiť a v novom cykle dať šancu niekomu inému? Nevedno, či sa tak stane alebo, predsa len, ľuďom na zväze do hlavy nevidíme.

NÁZOR ŠPORTOVÉHO MAGAZÍNU

Nie všetko vyšlo na výbornú a nemožno povedať, že by u nás mala vládnuť spokojnosť. No všetci, ktorí pozerali zápasy našej reprezentácie v roku 2021, musia uznať, že postupne dostávala hra Slovákov svoju tvár. Na začiatku kvalifikácie o MS 2022 sme dvakrát ľahko stratili body, čo sa nám napokon stalo osudné.

No odvtedy sme hrali solídne. Mnohokrát sme mali obrovskú smolu v zakončení alebo inkasovali nešťastný gól. To sú ale faktory, ktoré tréner nemá ako ovplyvniť. Takže rozhodne nemožno o pánovi Tarkovičovi hovoriť v negatívach a ako o vinníkovi, ktorí by musel za každú cenu skončiť. Najmä, ak nie sú v hre nejakí TOP kandidáti na jeho post. Myslíme, že by mal pokračovať v načatej práci.

QuizMaker

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Facebook/Slovenský futbalový zväz, Poll-maker.com