AKTUÁLNE: Ako bude pravdepodobne vyzerať slovenská skupina na MS 2024?

Základné skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sa v ostatných rokoch nežrebujú, ale sú dané na základe platného kľúča a podľa postavenia krajín v rebríčku IIHF po dohratí šampionátu.

Zatiaľ to nie je 100-percentne isté, ale v prípade, že Kanada postúpi cez Lotyšsko do finále a Česko ako organizátor nevyužije práva na prehodenie niektorej dvojice tímov z rovnakého “koša”, Slovensko bude v skupine A, ktorá by sa zrejme mala hrať v Ostrave.

Je totižto veľmi pravdepodobné, že Česi budú chcieť hrať svoje zápasy v 17-tisícovej pražskej O2 aréne, zatiaľ čo Poľsko a Slovensko nechajú v Ostrave, kde to majú fanúšikovia týchto ich dvoch susedov bližšie.

Ako jediná racionálna alternatíva na výmenu nám napadá výmena Švajčiarska s Nemeckom, keďže Nemecko by malo následne v skupine Česko (a nemeckí fanúšikovia bližšie do Prahy ako Ostravy). Nemci však v prípade výhry nad USA v semifinále môžu ísť na 4. miesto v rebríčku a následne by mohli byť vymenení práve za USA.

AKO TEDA BUDÚ VYZERAŤ SKUPINY?

1Štandardný kľúč

Tradične v ostatných rokoch v skupine A hrajú tímy, ktoré sú podľa rebríčka IIHF (spomedzi účastníkov) na miestach č. 1, 4, 5, 8, 9, 12, 13 a 16, zatiaľ čo v skupine B sú tímy 2, 3, 6, 7, 10, 11, 14 a 15. Slovensko bude, ak Lotyšsko nezíska titul na MS 2023, v rebríčku na 9. mieste (no po posunutí sa pred vyradené Rusko budeme mať č. 8). Z prvého koša nám zrejme pripadne Kanada, ktorej stačí na poskočenie do čela rebríčka postúpiť cez Lotyšsko do finále.

Back