AKTUÁLNE: Liga majstrov 2023-24 pozná 25 z 26 účastníkov istých účastníkov!

Zatiaľ, čo pred týždňom bola známa sotva polovica, po víkend 27.-28. mája je známych už 25 účastníkov skupinovej fázy Ligy majstrov 2023-24. Neistá je len jedna miestanka, ktorá sa vyjasní 31. mája a zvyšných šesť je určených tradične kvalifikovaným tímom z predkôl.

S určitosťou uvidíme v Lige majstrov 2023-24 kvartetá z Anglicka (Manchester City, Arsenal, Manchester United, Newcastle), zo Španielska (FC Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid, Real Sociedad), z Talianska (Neapol, Lazio, AC Miláno, Inter Miláno) a Nemecka (Bayern Mníchov, Borussia Dortmund, RB Lipsko, Union Berlín).

Taktiež isté sú dvojice z Francúzska (PSG, Lens) a Portugalska (Benfica, FC Porto) a majstri pätice ďalších líg (Feyenoord, RB Salzburg, Celtic, CZ Belehrad a Šachtar Doneck).

Posledným 26. tímom, ktorý bude už pred letom vedieť, že ho na jeseň čaká skupinová fáza pohárovej súťaže č. 1, vzíde zo zápasu medzi AS Rímom a FC Sevillou, teda bude to víťaz Európskej ligy.

Čo sa týka finále Ligy majstrov, v ňom sa stretnú Manchester City a Inter Miláno. Keďže oba tieto celky si vybojovali účasť z domácej súťaže, miestenku víťaza Ligy majstrov už zabral prvý náhradník, a síce majster jedenástej ligy podľa koeficientu UEFA. Ním je tentokrát majster Ukrajiny. Na druhého náhradníka, a síce tretí tím piatej ligy (francúzsky Ol. Marseille) čaká len predkolo, pretože AS Rím ani FC Sevilla si účasť z domácej súťaže nevybojovali.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený UEFA Europa League (@europaleague)


Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram