AKTUÁLNE: Po našich trávnikoch “behá” 117 mil. eur, zmena na čele!

Portál Transfermarkt pri aktualizácii cien hráčov nevynechal ani slovenské trávniky. Aktuálne vo dvoch najvyšších našich súťažiach pôsobí 28 klubov, z toho dve “rezervné”. Na súpiskách je zapísaných cez 700 hráčov a ich celková hodnota je 117 miliónov eur.

Viac ako 71-percentný podiel na sumách majú Fortunaligisti, ktorí obsadzujú aj prvých jedenásť priečok. Akurát druholigové Košice majú o niečo drahší káder ako ligový Liptovský Mikuláš- Na čele je najnovšie bratislavský Slovan, ktorý veľmi tesne predbehol Dunajskú Stredu. TOP3 uzatvára Spartak Trnava, suverénne posledné je Námestovo.

Hráčom kraľuje 25-ročný Didier Lamkel Zé, avšak Kamerunčan v Dunajskej Strede len hosťuje. Jeho hodnota má byť 2,5 mil. €, nad miliónom je aj jeho spoluhráč András Schäfer (1,60 mil.€) a Slovanista Jaromír Zmrhal (1,80 mil. €). Spomedzi Slovákov sú na čele Slovanisti Vladimír Weiss ml. a Samuel Mráz deliaci sa o 10. miesto (700 tis. €). Druhej lige vládne stopér Podbrezovej Matej Oravec so 400-tisísovou cenou.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Instagram/skslovanbratislava