AKTUÁLNE: Posilní Barcelonu 25-ročný brazílsky reprezentant?

FC Barcelona potrebuje pri absenciách svojich útočných hráčov posilu do ofenzívy ako soľ, a keďže už čoskoro sa otvára prestupový trh, Katalánci budú mať príležitosť. Samozrejme, je známa ich finančná situácia, no bez posíl môže skončiť táto sezóna skutočne katastrofálne. Hovorí sa o najhoršom výsledku od vojny!

Vedeniu FC Barcelony mal byť ponúknutý brazílsky ofenzívny univerzál Gabriel Bardosa, známy aj ako Gabigol. 25-ročný futbalista bol už v Európe od septembra 2016 do januára 2018, no vtedy ako mladý talent príliš neuspel. Napríklad za Inter Miláno strelil jediný ligový gól.

V Brazílii je to ale celkom iná pesnička. Ako hráč Flamenga v ročníku 2021 zaznamenal v brazílskej lige v 18 dueloch 12 gólov a 5 asistencií, v Pohári Osloboditeľov v 13 zápasoch 11 gólov a 6 asistencií. Od roku 2018 má vrámci brazílskej Serie A na konte 107 štartov a v nich 69 gólov a 21 asistencií.

To sú čísla, ktoré zaujali i reprezentačného trénera, veď Gabigol už odohral za “kanárikov” 17 zápasov. Jeho aktuálna trhová hodnota podľa Transfermarkt je 26 miliónov eur. Sám hráč sa mal ešte nedávno vyjadriť, že o návrate do Európy príliš neuvažuje, no teraz je vraj situácia iná a monitorovať ho majú viaceré kluby. Avšak, práve Barcelona by mohla byť veľkým lákadlom.

Zdroj: Transfermarkt.com, Transfermarketweb.com | Foto: Instagram/Xavi