AKTUÁLNE: Real Madrid definitívne opúšťa druhé hviezdne meno!

K 30. júnu 2023 mali v Reale Madrid končiť kontrakty takmer dvojcifernému počtu hráčov, medzi nimi aj niekoľkým hviezdam. Zatiaľ, čo napríklad Benzema už nový kontrakt podpísal a Modrič s Kroosom sú prakticky dojednaní, iní hráči v klube skončia.

Navzdory veľmi dobrej forme z jarnej časti sa s klubom lúči po sezóne Marco Asensio, niekdajšia vychýdzajúca hviezda, ktorej hodnota sa mala jednu dobu pohybovať v astronomických čiastkach.

Real Madrid ale oficiálne opúšťa aj ďalšie hviezdne meno, ktorého výkony boli ale mimoriadne rozpačité. Real Madrid dokázal rok pred koncom kontraktu dojednať predčasný koniec Edena Hazarda, ktorý bol najlepšie zarábajúcim hráčom tímu. Ročne poberal v hrubom cez 20 miliónov eur, kompenzácia je v jeho prípade údajne 7-miliónová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eden Hazard (@hazardeden_10)

Belgický krídelník stál Real Madrid 115 miliónov eur a je dodnes najdrahšou posilou klubu, keď prekonal aj Garetha Balea. V klube strávil štyri sezóny, behom nich ale naskočil len do 76 duelov (neraz len z lavičky) a pripísal si mizerných 7 gólov a 12 asistencií. V sezóne 2022-23 naskočil iba do 10 duelov, odohral cca 400 minút a pripísal si gól a dve asistencie.

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram