AKTUÁLNE: Slovenský svetobežník si zahrá už v DEVIATEJ krajine!

Patril medzi veľké talenty slovenského hokeja, no potenciál sa mu, žiaľ, nikdy celkom naplniť nepodarilo. Že by mal však nejakú nudnú kariéru, sa o 35-ročnom rodákovi z Prešova povedať nedá. A to ani náhodou, veď na jeseň 2022 si zahrá už v deviatej krajine.

Také číslo je slušné aj na futbal, nieto na hokej. Útočník Marek Zagrapan sa však tentokrát sťahuje do Francúzska, kde si oblečie dres tradičného domáceho celku Diables Rouges de Briançon. Od roku 2018 bol na Slovensku, kde hral najskôr za Poprad a v predošlej sezóne bol posilou nováčika z Prešova, kam sa Extraliga sťahovala z Detvy.

Zagrapan bol v roku 2005 trinástkou vstupného draftu do NHL, no samotnú profligu si, žiaľ, nikdy nezahral. Keď sme spomínali jeho povesť svetobežníka, tak to upresníme. Už v dorasteneckom veku pôsobil v Česku, neskôr vystriedal mládežnícke výbery v Kanade i USA, kde hral aj v AHL. V roku 2010 si vyskúšal v Rusku KHL, potom si pôsobil medzi mužmi aj v Česku, Rakúsku, Švajčiarsku, Fínsku a na spomínaných našich klziskách.

Za A-tím slovenskej reprezentácie odohral 25 stretnutí a v nich si pripísal 5 gólov a 3 asistencie. Na MS sa predstavil raz, a to v roku 2010, keď strelil dva góly. Hral aj na MS u18 či MS U20.

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Pixabay