AKTUÁLNE: Švajčiari nečakane padli, podrazili tým aj Slovensko!

Prvými štvrťfinalistami MS 2023 v ľadovom hokeji sa stali hráči USA, ktorí vo Fínsku vyhrali s prehľadom 3:0 nad výberom Česka. V súbežne hranom zápase v Lotyšsku, ktorý skončil o cca desať minút neskôr, sa zrodilo prekvapenie na úkor Švajčiarov. Tí nestačili na Nemecko, podľahli mu 1:3, pričom tento stav sa od konca druhej tretiny nezmenil.

Mnohí Slováci si teraz hovoria, že “karma je zdarma“, pretože Švajčiari akoby urazili športovú šťastenu vypustením posledného duelu v skupine s Lotyšskom, na základe čoho poslaii domov Slovákov.

Zároveň však, žiaľ, švajčiarski hokejisti podrazili Slovensko, a to po druhý krát, o čom sme už písali predbežne aj včera. Nastala totižto situácia, ktorá nás odsúva z 8. na 9. miesto rebríčku IIHF.

To v praxi znamená, že o olympijský turnaj 2026 budeme musieť hrať na rozdiel od Nemecka kvalifikáciu.

Poslednou možnosťou, ako sa jej vyhnúť, je rozhodnutie MOV, ktorý by mohol zakázať účasť na šampionáte Rusku, čím by sa práve pre nás uvoľnila priama miestenka (ak Lotyšsko nezíska titul, v tom prípade by nás predbehlo aj ono). Ak sa tak nestane, budeme hrať rovnako ako v lete 2021 kvalifikáciu. Vtedy sme uspeli a napokon získali v roku 2022 na olympiáde bronz.

Krok od “pohromy”: Švajčiarsko nás môže utopiť DVAKRÁT! Ako je to možné?

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram