Alarm pre Citizens: Takto to vyzerá, keď De Bruyne chýba v zostave!

Manchester City vyhral predošlé dva ročníky Premier League s dvomi najvyššími bodovými výsledkami v histórii súťaže. Kompletizácia hatricku je teraz už len v matematickej rovine. Citizens si musia priznať, že v tejto ligovej sezóne jednoducho neurobili dosť.

Liverpool prekonávajúci rekordy by síce zrejme ohroziť aj tak nemohli, ale ten rozdiel mohol byť určite nižší. Aktuálne majú po 28 kolách na konte 57 bodov, v predošlých rekordných sezónach mali v rovnakom čase na konte 74, resp. 68 bodov.

Štatistici a analytici hľadajú viaceré dôvody mierneho úpadku Guardiolovcov, niektorí si všimli ale iného faktu. Podľa mnohých najlepší stredopoliar súčasnosti Kevin de Bruyne v aktuálnej sezóne vynechal dve stretnutia a raz naskočil len ako striedajúci hráč za stavu 1:3. A dôsledok? V týchto stretnutiach získal (teda nezískal) Manchester City ani jediný bod.

de bruyne man city

Man City bez belgického záložníka:

  • Norwich – Man City 3:2 (nastúpil v 57. minúte za stavu 3:1)
  • Man City – Wolverhampton 0:2
  • Man Utd – Man City 2:0

Man City s belgickým záložníkom:

  • 18 výhier, 3 remízy, 4 prehry v Premier League
  • 3 výhry, 2 remízy, 0 prehier v Lige Majstrov

Ak sa teda naplní scenár o neúčasti klubu v pohárovej Európe, pričom vedenie klubu i samotný De Bruyne príjmu lukratívnu ponuku, pre tím to môže mať fatálne následky. Navyše, ako je známe, po sezóne tento celok ako voľní hráči opúšťajú aj veteráni stredovej formácie David Silva a Fernandinho.

Kevin De Bruyne a Fernandinho

Zdroj | Foto: Twitter/SkySports