Alarmujúca žilinská výhra: Jedno oko sa smeje, druhé plače!

Reštart Fortuna ligy po troch mesiacoch bez súťažných zápasov priniesol množstvo gólov, priblíženie slovanistickej obhajoby titulu a napríklad aj triumf Žiliny. Na tom by za normálnych okolností nebolo nič zaujímavého. Za normálnych okolností.

MŠK Žilina ako jeden z najstabilnejších a najúspešnejších domácich klubov je totižto v likvidácii a stále nie je isté, či dostane licenciu pre budúci ročník a tak je napriek priebežnému druhému miestu neisté aj jej účinkovanie v pohárovej Európe. Táto situácia sa odzrkadlila aj na súčasnej zostave, keďže množstvo hráčov z jesennej základnej zostavy dostalo výpovede či sa dohodlo na ukončení spolupráce. Ďalší opustili Žilinu behom “korony”.

Pred ňou získala na jar v štyroch dueloch desať bodov, no mnohí sa možno obávali, ako bude výrazne oslabená a omladená zostava čeliť Trnave, ktorej jasným cieľom je umiestnenie do 4. miesta, o ktoré bojuje s Michalovcami a Ružomberkom. V Žiline ale prehrala 2:1.

>>> Nezabudnite dať hlas vášmu obľúbenému klubu <<<

Tento výsledok je pre Žilinčanov, ktorí nastúpili do duelu s tímom, ktorého priemerný vek bol len 21 rokov, pričom náhradníci ho ešte omladili, veľmi dobrý. Mnohí z nich ešte na jeseň hrali za juniorku v II. lige či za starší dorast. Duel dohrávali Šošoni bez hráča staršieho ako 24 rokov.

Na druhú stranu je to do istej miery smutný fakt pre slovenský futbal, veď aby ašpirant na reprezentáciu našej ligy v Európe prehral na pôde takto omladeného a neskúseného súpera je takmer neprijateľné. Čo vy na to?

Foto: Facebook/MSKZilina