Alexis Sánchez na ODCHODE: Problémom jeho kráľovský PLAT!

Možné špekulácie okolo prestupu Alexisa Sáncheza neutíchajú ani po výmene trénera. Útočník Manchestru United by podľa najnovších správ mohol zakotviť v španielskej najvyššej futbalovej súťaži, s ktorou má skúsenosti zo svojho pôsobenia v FC Barcelona.

Čilský útočník pôsobil pred svojím prestupom do Manchestru United v drese Arsenal FC. Tam prišiel z FC Barcelona, kde hral skoro 3 roky a v 88 zápasoch nastrieľal dovedna 33 gólov. Jeho cesty by tak čo chvíľa mohli opäť viesť naspäť na Pyrenejský polostrov.

El Gol Digital totiž prišiel s informáciou, že o 30-ročného ofenzívneho hráča prejavili záujem Valencia CF a Atlético Madrid. Obaja by radi využili jeho nespokojnosť, ktorá ho sprevádza na Old Trafforde. Otázkou samozrejme je, či tento stav pretrváva aj po výmene trénera. Ešte väčším problémom by však mohol byť hráčov plat.

Bývalý hráč Arsenalu totiž podľa dostupných informácii poberá pol milióna libier týždenne, čo by si spomínané kluby s istotou nemohli dovoliť. Existujú teda dve možnosti a to, že sa Alexis Sánchez platovo uskromní, alebo že si Manchester United ponechá istú časť z jeho platu, ktorú bude uhrádzať aj po prestupe. Aktuálna hodnota čilského reprezentanta sa odhaduje na 45 miliónov eur. Do United pritom putoval za 34 miliónov eur.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter