Alexis Sánchez reagoval na zlyhanie prestupu do Manchestru City. Wengera čaká peklo!

Čilský reprezentant Alexis Sánchez sa netají tým, že je by rád zmenil pôsobisko a vymenil Arsenal za iný popredný európsky veľkoklub. Za všetkým sú jeho nie príliš dobré vzťahy s trénerom Arsénom Wengerom.

Vo štvrtok 31. augusta, teda posledný deň prestupového obdobia na Britských ostrovoch, londýnsky Arsenal kontaktoval vedenie Manchesteru City a súhlasil s predajom svojej najväčšej superstar. Vedenie “Kanonierov” kývlo na ponuku bohatých Citizens, ktorí mali za Alexisa Sáncheza zaplatiť 60 miliónov libier (cca 65 miliónov eur).

Hráč sa momentálne nachádza v rodnom Čile, kde odohral zápas kvalifikácie MS proti Paraguaju (0:3). Pred stretnutím sa mal spoluhráčom pochváliť o svojom prestupe k Citizens a tí mu s radosťou gratulovali. Arsenal však do obchodu zahrnul jednu dôležitú podmienku – pokiaľ neprivedie náhradu, transfer sa neuskutoční.

Tím okolo Arséna Wengera sa pokúsil priviesť Thomasa Lemara z Monaca a “Kniežatám” predložil lákavú ponuku vo výške rovných 100 miliónov eur. Lemar však prestup odmietol, čo znamenalo, že sa neuskutoční ani odchod Alexisa Sáncheza. Podľa britských médií bol čilský krídelník touto správou zdrvený a zo situácie poriadne rozčúlený.

Nemenovaný zdroj z Manchestru City sa k obchodu vyjadril pre denník The Mirror: “Bol to Ivan Gazidis (pozn. výkonný riaditeľ Arsenalu), ktorý v to ráno urobil prvý krok. Zavolal Ferranovi Sorianovi (pozn. výkonný riaditeľ Manchesteru City) a oznámil mu, že druhú ponuku za Alexisa akceptujú. Arsenal už 4 mesiace vedel, že máme záujem podpísať Alexisa Sáncheza a že hráč chce klub opustiť. Je to sklamanie, ale dúfame, že silné vzťahy, ktoré sme si s Alexisom a jeho poradcami vytvorili, nám pomôžu v budúcnosti.”

Ako sa nevydarený prestup prejaví na výkonoch hráča, no hlavne na vzťahu trénera Wengera a Alexisa Sáncheza uvidíme po reprezentačnej prestávke. Je však zrejmé, že 28-ročný Čiľan francúzskemu koučovi ďakovný list nenapíše. Vedenie Arsenalu tak svojím rozhodnutím nepredať hráča riskuje nielen napätú atmosféru v kabíne, ale i to, že Sánchez odíde budúce leto zadarmo.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter