Alexis Sánchez vraj k Citizens neprestúpi: Vybrať si mal španielsky veľkoklub!

Alexis Sánchez je v londýnskom Arsenale dlhodobo nespokojný a tento fakt sa samotný hráč ani nesnaží skrývať. V posledný deň prestupového obdobia zlyhal jeho prestup do Manchestru City, z čoho bol čilský reprezentant frustrovaný.

Jeho vzťah s trénerom Arsénom Wengerom nie je ideálny a zrejme ochladol ešte viac po tom, čo ho francúzsky kouč odmietol predať k Citizens. Tí však boj o Sáncheza nevzdávajú a budú ho chcieť získať v januárovom prestupovom období, prípadne v lete zadarmo. Nakoniec však môže i klub vedený Pepom Guardiolom vyjsť naprázdno. Do bojov o služby Alexisa Sáncheza mal totiž vstúpiť ďalší záujemca.

A tým je podľa španielskeho denníka Don Balón samotný Real Madrid. Periodikum navyše tvrdí, že Alexis Sánchez je viac naklonený prestupu do Realu, než do Manchestru City. Prezident Florentino Pérez vraj chce Sáncheza priviesť už po novom roku a hráč je pripravený ponuku prijať aj za cenu nižšieho platu, hoci Citizens by mu ponúkli určite viac.

Pokiaľ by sa informácia ukázala ako pravdivá, je pravdepodobné, že vedenie Arsenalu by našlo s Realom Madrid spoločnú reč veľmi rýchlo. Radšej totiž posunú svojho hráča do zahraničia, ako priamemu konkurentovi z Premier League. Ak by Alexis Sánchez naozaj posilnil “Biely balet”, fanúšikovia Barcelony by 28-ročnému krídelníkovi tento krok odpustili len ťažko, veď dres “Blaugranas” obliekal v rokoch 2011 až 2014.

Zdroj: Express.co.uk | Foto: Twitter