Alexisov tragický koniec? Pozrite, kam by mohol zamieriť!

31-ročný krídelník Alexis Sánchez v minulosti pôsobil v FC Barcelone a skvelé meno mal aj behom pôsobenia v Arsenale. Zo severu Londýna však chcel odísť a veľký boj o jeho služby napokon v januári 2018 vyhral Manchester United, ktorý ho vymenil za Henrika Mchitaryana.

Z manchesterského pôsobenia sa však stala pre čilského ofenzívneho univerzála nočná mora. Jeho smiešnych 5 gólov behom 45 štartov skutočne nebolo dôstojných a medzičasom zamieril na hosťovanie do Interu Miláno. Tam však jeho hviezda taktiež nezasvietila a definitívne sa stal symbolom predraženosti dnešného futbalu.

Aktuálne poberá plat 300 tisíc libier týždenne a radí sa medzi vôbec najlepšie zarábajúcich futbalistov sveta. Keďže s Manchestrom United ho aj naďalej viaže kontrakt, jeho vedenie musí dúfať, že si ho niekto vezme hoci aj zadarmo. Otázkou však ostáva, či sa Juhoameričan bude ochotný vzdať kráľovského platu.

Pretože, jeden záujemca by tu aj bol. Je ním Real Valladolid, ktorého väčšinovým vlastníkom je legendárny brazílsky útočník Ronaldo. „Stále je to špičkový hráč a vždy sa snažil odviesť čo najviac práce pre klub. Dvere vo Valladolide sú mu otvorené,“ oznámil šokujúco Ronaldo, ktorý si ale zrejme neuvedomuje, že Alexis nebude hrať za taký plat, ako väčšina členov súčasného kádra. Ten sa pohybuje v prípade hráčov klubu okolo 30-40 tisíc eur týždenne, čo je len desatina aktuálneho Alexisovho platu.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter