Ambiciózna Atalanta prichádza o oporu: Tá mieri do Anglicka!

Atalanta Bergamo patrí medzi pravidelných účastníkov Serie A, veď od roku 1984 v nej chýbala len sedemkrát, pričom hneď päťkrát sa vrátila po roku a raz po dvoch sezónach v Serie B. Avšak aj to vypovedá o tom, že nikdy nepatrila medzi popredné celky.

To sa zmenilo až v ostatnej dobe, veď posledné tri sezóny ukončila zhodne na 3. mieste. Strach vzbudzuje predovšetkým jej ofenzíva, veď za posledné dve ligové sezóny strelila dovedna 188 gólov, čo je priemer 2,47 gólu na zapas. Darí sa jej aj v Lige Majstrov, kde dvakrát v rade postúpila zo skupiny.

Avšak, teraz má prísť o jedného z členov základnej zostavy. Nie síce z ofenzívy, ale o brankára. 26-ročný Pierluigi Gollini je v Atalante od januára 2017, predtým pôsobil vo Verone i Aston Ville. Raz si obliekol aj taliansky seniorský reprezentačný dres, mládežnícky dvadsaťkrát.

Posledné tri sezóny bol jednotkou Atalanty, ktorú má podľa najnovších informácií behom najbližších dní opustiť. Posilniť má Tottenham, kde by sa mal stať v budúcnosti jednotkou. Podľa anglických médií sa bude jednať o hosťovanie s opciou vo výške 15 mil. €. V 41 prípadoch vychytal čisté konto.

V Tottenhame je od roku 2012 jasnou jednotkou kapitán Hugo Lloris, avšak čoskoro oslávi už 35. narodeniny a otvorene sa hovorí o tom, že môže mať pred sebou poslednú sezónu v Londýne. V tíme je aj ďalší skúsený brankár, a síce Joe Hart. Toho výkonnosť však klesá a fanúšikovia ho viackrát kritizovali.

Zdroj: TheGuardian.com | Foto: Twitter