Amsterdamský výpredaj? Opory myslia na odchod!

Ajax je dlhodobo najúspešnejším holandským celkom a v sezóne 2018/19 sa po dlhšej dobe presadil aj na európskej scéne,  veď takmer dokráčal do finále Ligy Majstrov. Niektoré opory už odvtedy stratil a teraz môže prísť o ďalšie.

Pred sezónou odišli do zahraničných veľkoklubov domáci reprezentanti Matthijs de Ligt a Frankie de Jong, teraz v podobný osud majú veriť ďalší kľúčoví hráči Ajaxu. Prvou istou stratou je krídelník Hakim Ziyech, ktorý sa už predbežne dohodol s Chelsea, ktorá zaň zaplatila 40 miliónov eur.

Po troch úspešných sezónach má však mať zálusk na životný prestup aj obranca Nicolás Tagliafico, ktorý je spájaný s Manchestrom United. Rovnako tak sa neustále o možnom odchode hovorí v súvislosti s Donnym van de Beekom, o ktorého má mať eminentný záujem najmenej kvarteto špičkových celkov (Real Madrid, FC Barcelona, Tottenham a Chelsea). A posledným zvučným menom, ktoré má podľa mnohých čas preraziť aj v najlepších ligách, je brankár André Onana. Ako bude vyzerať zostava Ajaxu v nasledujúcej sezóne?

Zdroj: Goal.com, Football-oranje.com | Foto: Twitter