Ancelotti a brazílska reprezentácia? Ikonický Talian začína meniť svoj postoj!

Po sezóne bude mať Carlo Ancelotti, azda najväčšia trénerská persóna súčasného futbalu, už 64 rokov a už viackrát mal tvrdiť, že práve táto “zastávka” v Madride, kam sa vrátil v lete 2021, bude jeho poslednou v kariére.

Mimoriadne úspešný taliansky tréner, ktorý vyhral s viacerými klubmi Ligu majstrov a napríklad ako jediný v histórii vyhral všetkých TOP 5 európskych súťaží, má aktuálny kontrakt v Reale do júna 2024.

Vydrží však dovtedy na jeho lavičke? Už sa špekuluje, že nad ním visí hrozba predčasného konca kontraktu po tejto sezóne. La Liga je prakticky stratená, v Copa del Rey prehral úvodné semifinále s rozbehnutou Barcelonou a v Lige majstrov na jeho zverejncov čaká náročná cesta za obhajobou.

„Tí čo šli na zrazy, sa vrátili v poriadku a tí ostatní sú taktiež v dobrej kondícii. Sústredím sa na Valladolid, Chelsea, FC Barcelonu. To ma aktuálne zaujíma a sme pripravení si ísť po trofeje, povedal pre Marcu s odhodlaním skúsený lodivod.

„Je to veľmi vzrušujúca predstava, niečo neskutočné, no teraz chcem dodržať kontrakt a urobiť tu maximum práce,“ reagoval na jeho spojenie s brazílskou reprezentáciou. Podľa tejto reakcie sa začína odborná verejnosť domnievať, že Ancelotti plánuje svoj dôchodok oddialiť a v závere kariéry prijať takúto veľkú výzvu.

Čo sa týka brazílskej reprezentácie, pri nej skončil tréner Tité ešte po MS 2022, čo avizoval už na začiatku cyklu. Brazílsky zväz ale doteraz nenašiel náhradu. V marci odohrala Brazília jediný prípravný zápas (prehrala 2:1 s Marokom) pod vedením dočasne povereného Ramona Menezesa, ktorý bol minulý rok menovaný ako hlavný tréner brazílskej U20.

Zväz si necháva trénersku otázku pootvorenú, keďže najbližší zápas Brazílie je na programe až v septembri vrámci kvalifikácie o MS 2026 proti Bolívii a následne v Peru. Meno nového trénera, ktorého úlohou bude nepochybne vrátiť krajinu na futbalový Olymp, zrejme menuje zväz až v letných mesiacoch, kedy by teoreticky mohol byť predčasne voľný aj Ancelotti.

Zdroj: Marca | Foto: In