Ancelottiho nečakaný obchod: Majstrovský ťah alebo fiasko?

Carlo Ancelotti môže byť právom označený za jedného z najlepších manažérov futbalovej histórie. Fantastické úspechy dosiahol v AC Miláne, Reale Madrid, Chelsea a v mnohých ďalších popredných kluboch. Dnes sedí na lavičke Evertonu a spokojnosť z neho zatiaľ sršať nemôže.

Pred sezónou aj vďaka miernemu prebudovaniu kádra určite očakával (a bolo očakávané), že Everton dotiahne prinajhoršom na 7- miesto, a teda na najvyššiu priečku mimo tzv. veľkej šestky. Táto sezóna je ale v Anglicku prinajmenšom poriadne divoká a karty na pohárových priečkach miešajú Leicester, nováčik zo Sheffiledu či Wolves, no Everton sa potáca na priebežnej dvanástej pozícií. Pohárová Európa je v túto chvíľu prakticky len zbožným prianím

Veľkým problémom je podľa mnohých nestabilná defenzíva (6. najhoršia v súťaži). Španielsky denník priniesol správy o tom, že Everton má na dosah podpísanie posily do defenzívy priamo z Barcelony. Reč je o stále len 20-ročnom Jean-Clair Todibovi, ktorý aktuálne hosťuje v Schalke 04.

Ancelotti do SSC Neapolu

Mladý Francúz hral ešte na jar 2018 iba 4. najvyššiu francúzsku ligu za Toulouse “B”, no približne o deväť mesiacov už po prvýkrát nastúpil do duelu La Ligy za Barcelonu. Za ňu toho mladík veľa odohrať nestihol, a zrejme už ani neodohrá. Ak sa dotiahnu posledné detaily, Todibo za 25 miliónov eur posilní anglický celok. Na nie práve najskúsenejšieho obrancu trošku priveľký risk, nemyslíte?

Zdroj: Givemesport.com, Sport.es | Foto: Twitter