Anglický prestupový rekord na spadnutie? Bellingham nie, ale … !

Jude Bellingham sa stáva novou posilou Realu Madrid. To je informácia známa niekoľko dní. Bez bonusov stál 103 miliónov eur, s nimi to môže byť aj viac ako 130 miliónov. Každopádne, so 103 miliónmi je “len” druhý najdrahší Angličan histórie.

Behom tohoto leta by mohol meniť konečne dres aj Harry Kane. Jeho kontrakt v Tottenhame končí v júni 2024 a eminentný záujem prejavuje Real Madrid, Či sa vedeniu Spurs podarí svoju ikonu a najlepšieho strelca histórie presvedčiť k zotrvaniu alebo dokonca k predĺženiu kontraktu, uvidíme.

Vedenie West Hamu ale pre zmenu po tom, ako klub vyhral Konferenčnú ligu, potvrdilo, že hviezdny stredopoliar Declan Rice bude k maniu. Pred rokom vedenie kladivárov deklarovalo, že pod 150 miliónov ho nepredá. Aktuálne má rok do konca kontraktu a nový vylepšený nepodpísal. Práve on by teoreticky mohol byť budúcim najdrahším Angličanom dejín.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Declan Rice (@declanrice)

Záujem bude mať nepochybne Chelsea, Manchester United či Manchester City, keďže všetky každý z týchto klubov je dlhodobo s 24-hráčom spájaný. Rice pôsobil do 15tich rokov v Chelsea, odvtedy je hráčom West Hamu, za ktorý odohral už 245 duelov.

Najdrahší anglickí futbalisti dejín

V histórii zaplatili kluby za Angličana 43x viac ako 25 miliónov eur, v jedenástich prípadoch viac ako 50 miliónov. Piati stáli viac ako 60 miliónov, a to nasledovní.

5Raheem Sterling

Krídelník prestúpil v roku 2021 z Manchestru City do Chelsea za 63,7 milióna eur.

Back