Anglický rozhodca NA ROVINU: Odpískal by penaltu proti PSG?

Po včerajšom zápase medzi medzi PSG a Manchestrom United sa najviac diskutuje o odpískanom pokutovom kope na konci stretnutia. Aj vďaka nemu totiž tím z Anglicka postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov. Rozhodca z ich domovina má však na celú vec svoj vlastný názor a predniesol prekvapujúce slová.

O konečnom výsledku 1:3 a postupe do ďalšieho kola rozhodol v 94. minúte Marcus Rashford z pokutového kopu. Penalta bola nariadená aj vďaka systému VAR a to po ruke Kimpembeho, ktorý ňou nechtiac zablokoval strelu Dioga Dalota. Systém VAR jasne preukázal, že lopta vďaka hornej končatine zmenila svoj let a Damir Skomina ukázal na biely bod.

“Aby v tom bolo jasno, rozhodca Damir Skomina sa držal pravidiel UEFA a podľa nich mal kopať Manchester v Paríži pokutový kop. Domáci však budú zúriť a ja to chápem. Podľa mňa to totiž nebola penalta. Kimpembe sa totiž lopty nedotkol úmyselne,” šokujúco skonštatoval anglický rozhodca Mark Clattenburg.

“V Premier League by sa takáto penalta nikdy nepískala, lenže toto sa stalo v Lige majstrov a na základe posledných inštrukcií pre rozhodcov od UEFA. Tie prišli keď podobný gól inkasoval Manchester City od Schalke. Na základe toho vyžadujú, aby rozhodcovia podobné priestupky, keď je ruka mimo tela a nie v prirodzenej polohe, trestali,” vysvetľoval skúsený 43-ročný arbiter. Iný názor však nato majú hráči PSG. Neymar slovinského rozhodcu a VAR vôbec nešetril a poslal im poradne drsný odkaz.

VIDEO celej situácie a penalty —TU—

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter