Ani víťazstvo nestačilo: Leicester sa lúči s PL, na odchode okamžite TÍTO hráči!

V roku 2015 ušiel Leicester “hrobárovi z lopaty” a udržal si ligovú príslušnosť. V roku 2016 slávil najsenzačnejší titul v histórii Anglicka a možno spôsobil najväčšie prekvapenie futbalovej histórie. Odvtedy bol považovaný za ľahko nadpriemerný tím Premier League.

Pred sezónou 2022-23 by sotva niekto ukázal prstom na Leicester, ak by sa ho opýtali, ktoré tímy zostúpia. Od titulu v roku 2016 sa totižto umiestňoval na priečkach č. 12, 9, 9, 5, 5 a minulú sezónu skonči ôsmy. Aspoň o stred tabuľky mal hrať aj tentokrát.

Hlavne jarná časť však bola nočnou morou “líšiek”, ktoré pred víťazstvom nad West Hamom v poslednom kole, ktoré ich už nezachránilo (keďže Everton si 17. miesto postražil), vyhrali jediný z predošlých pätnástich duelov. Proste s 34 bodmi sa v Premier League nezachraňuje.

Pre klub to ale pochopiteľne znamená viac než to, že najmenej rok ich medzi elitou neuvidíme. Podľa Transfermarkt mala kabína klubu hodnotu astronomických 443 miliónov eur, s čím sa radila na 9. miesto v Premier League a na 19. miesto vrámci celého sveta. Je to takmer 6-násobok hodnoty všetkých hráčov slovenskej Fortuna liga.

Dres Leicestru obliekalo v sezóne 2022-23 množstvo kvalitných hráčov, reprezentantov. S viacerými z nich sa zrejme klub bude musieť rozlúčiť. Určite mu totižto klesnú príjmy od sponzorov, dramatický pokles bude aj v príjmoch z vysielacích práv či ďalších marketingových aktivít. Už teraz sa otvorene hovorí o početných odchodoch

Ktorí hráči takmer určite odídu z Leicestru?

V prípade Anglicka sa nikdy nedá povedať, že je niečo 100-percentné, veď aj v League Championship majú kluby často dosť peňazí a vedia si udržať kvalitných hráčov. Nasledovných však zrejme Leicester udržať nedokáže.

7Harvey Barnes

25-ročný odchovanec klubu má k nemu síce určite blízky vzťah, no 13 gólov v ročníku Premier League pred zostupom bude veľkým lákadlom pre celky z elitnej súťaže. Jeho cena môže byť kľudne okolo 30 miliónov eur.

Back